вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 47

Категорија: LifeStyle

    Штрудлички со мармалад

    Состојки: 2 јајца 2 шолји зејтин 2 шолји млеко 2 шолји шеќер 1 ванила 2 пакетчиња прашок за пециво по потреба брашно... Повеќе

    Мафини од тиква (посно)

    Потребни состојки:  180гр. пире од тиква 170гр. брашно по избор 2 лажици маслиново масло 3 лажици мед 6 лажици оризово... Повеќе