сабота, 25 март 2017  |  Вести денес: 0

Категорија: Храна и пијалаци

  Посни палачинки

  Во потрага по посен и брз десерт, денес решив да ги проготвам овие прелесни, превкусни и меки како душа, а посни... Повеќе

  Лепчиња од тостер

  Во 50те мл вода растворете го квасецот и шеќерот со прстофат брашно. Брашното ставете го во подлабок сад, додадете... Повеќе

  Вишна ванила штанглиo

  Јас колачов го печев во најмалата ростер тава, со цел да добијам повисоки штангли. Може да се пече и во округла... Повеќе