петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

Категорија: Храна и пијалаци

  Капри колач

  Кора - Откако белките ќе ги изматите во црвст снег, почнете да додавате од шеќерот и матете со миксер се додека... Повеќе

  Грчка слатка пита

  Дното на тавата се премачкува со растопен путер. Се редат три кори, една врз друга, а притоа со четка се премачкуваат... Повеќе

  Чај за плодност

  Неплодноста е се почест проблем на денешницата. Таа се јавува заради хормонален дисбаланс, не соодветна исхрана... Повеќе

  Мини пица ролатчиња

  Потребни состојки: 150 грама шунка 1  лажичка шеќер 100 милилитри масло 300 грама кисела павлака 100 грама кечап 15  ... Повеќе