петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

Категорија: Храна и пијалаци

  Сладок леб со портокал

  Пред тесто - Тангзхонг. - Во сад се раствора брашното во сокот од портокалот. Се става на тивок оган и постојано... Повеќе

  Салата гнездо

  - Одвојте ја жолчката од белката - На тенки ленти исечете ја свежата краставица и ставете на салфета да се цеди -... Повеќе

  Боење на јајца со вино

  Ставете јајца и налејте ги со вино да ги покрие. Варете ги на истиот начин како кога ги варите јајцата за бојадисување,... Повеќе