петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

Категорија: Храна и пијалаци

  Ледени коцки со ментол

  Откако еднаш ќе ги пробате, постојано ќе ги правите. Овие вкусни ледени коцки се прават брзо и едноставно, а ќе... Повеќе

  Рецепт за мешана салата

  Измешајте ги заедно од конзерва варен грав, наут и пченка кои претходно сте ги со млаз вода измиле, додадете исецканиот... Повеќе

  Домашен „поп кејк“

  Убав, сочен, полу – чоколаден десерт кој многу потсетува на купените турски тортички „поп кек“. Вкусот му е прекрасен,... Повеќе

  Посни палачинки

  Во потрага по посен и брз десерт, денес решив да ги проготвам овие прелесни, превкусни и меки како душа, а посни... Повеќе

  Лепчиња од тостер

  Во 50те мл вода растворете го квасецот и шеќерот со прстофат брашно. Брашното ставете го во подлабок сад, додадете... Повеќе