среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 64

Категорија: Храна и пијалаци

  Чај со ѓумбир

  Чајот е вкусен и доста загрева во овие студени зимски денови. Ѓумбирот излупете го, исечете го на потенки парчиња... Повеќе

  Сечена интегрална векна

  Прво во млекото го ставаме шеќерот и квасецот, промешуваме, додаваме малку брашно и оставаме да се активира. Потоа... Повеќе

  Кифлички со пица фил

  Многу вкусни, меки, миризливи кифлички. Квасецот растворете го во млаката кисела вода, ставете го шеќерот и малку... Повеќе

  Чоколадни пеперутки

  Еве една интересна идеа како од тесто да дојдете до овие прекасни и превкусни пеперутки. Лесни и едноставни за... Повеќе