среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 66

Категорија: Храна и пијалаци

  Празнична компир салата

  Малку поинаква и многу побогата компир салата која е добредојдена на празничната трпеза. Потребни намирници... Повеќе

  Божиќен куглоф

    Сувото овошје и јаткастите плодови исечкајте ги и ставете ги во еден длабок сад. Додадете го и мешаното кандирано... Повеќе

  Сите благодати на оцетот

  Освен што го подобрува вкусот на храната, оцетот е важен и за здравјето, а помага и при чистењето на домот. Јаболковиот... Повеќе