среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 65

Категорија: Храна и пијалаци

  Пита со месо и фета сирење

  Состојки: 500 гр мелено месо 1 главица исецкан кромид 2 мали лажици масло 250 гр зготвен и исецкан спанаќ 1 голема лажица... Повеќе

  Скај Бар е на врвот

    Најдобар угостителски oбјект меѓу најдобрите за 2016 година е Скај Бар во хотел Русиjа. Ова е резултатот од спроведеното... Повеќе

  Венец од компир

  Подгответе нешто ново и интересно можеби и ќе ви се допадне. Компирот се лупи и се става да се свари убаво.Одкако... Повеќе

  Непечен ролат со банани

  Подгответе бисквити, банани и јаболка и направете вкусен десерт. Потребно е: 250 гр путер 300 гр мелени бисквити 150... Повеќе