петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

Категорија: Храна и пијалаци

  Чоколадни пеперутки

  Еве една интересна идеа како од тесто да дојдете до овие прекасни и превкусни пеперутки. Лесни и едноставни за... Повеќе

  Празнична компир салата

  Малку поинаква и многу побогата компир салата која е добредојдена на празничната трпеза. Потребни намирници... Повеќе

  Божиќен куглоф

    Сувото овошје и јаткастите плодови исечкајте ги и ставете ги во еден длабок сад. Додадете го и мешаното кандирано... Повеќе