понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 67

Категорија: Песни со посвета

  Ronan Keating – “This I Promise You”

  Ронан Патрик Џон Китинг е ирски пејач, кантавтор, музичар и филантроп. Роден во 1977 година како најмлад од пет деца.... Повеќе

  Buddha Bar – Mon amour

  Атрактивната водителка Хелена Роза која ја сметаат за една од најинтригантните јавни личности во Македонија... Повеќе

  The Police – Roxanne

  The Police се предводници на пост – панк ерата кои стилски ги комбинираа рокот со регето и њу вејв музиката. Бендот... Повеќе

  Smoke on the water – Deep Purple

  Хард рок химна. Една од вечните теми која е абецеда на рок ен рол музиката, односно нејзиниот цврст звук. Темелена... Повеќе

  Боб Марли, Redemption song

  Боб Марли е единствениот реге музичар кој го достигнал статусот на светска супер ѕвезда. Неговиот татко Норман... Повеќе

  Led Zeppelin -Stairway to Heaven

  “Stairway to Heaven” (Скали до небото) е песна на англискиот рок состав Led Zeppelin објавена кон крајот на 1971 година. ... Повеќе

  Eagles – Hotel California

  Се сеќавам на неа како да беше денес. Се се случуваше на домашна журка во една пролетна вечер во првата половина... Повеќе