вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 47

Категорија: Катапулт

  Mat Wave – „December“ (АУДИО)

  Зад псевдонимот “Mat Wave” се крие името на младото скопско момче Матеа Пехчевски. Тој штотуку ја сними својата... Повеќе

  ДКР – „Ди Кеј“ (АУДИО)

  ДКР нова рап група од Демир Капија, која се состои од двајца членови! Името ДКР во превод значи “Демир Капија... Повеќе

  Steel Temple – „The One“ (ВИДЕО)

  „Steel Temple“ не почастија со нова песна – „The One“ и лирик видео на You Tube. Песната е нов сингл како најава за претстојниот албум... Повеќе

  Steel Temple – „Why“ (АУДИО)

  „Пријатели, со големо задоволство и гордост сакаме да ви го претставиме нашиот нов сингл, промотивно како дел... Повеќе