вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 23

ВИДЕО: Погледнете како Марадона го фаулира сопствениот внук!

Дијего Армандо Марадона според многумина е најдобриот фудбалер на сите времиња! И додека едните го фалат другите го критикуваат поради претерано агресивниот темперамент, кој не го напушта ниту на 54 години!

diego-armando-maradona

Имено, на видео снимката која се појави на јутјуб, Марадона покажа дека на теренот нема милост кон никој! Тој со родениот внук  Бенџамин одиграл партија фудбал еден ан еден, а популарниот Дијего во еден момент дури и го фаулирал шестгодишното момче!Иако фаулот не бил претерано остар, Марадона дефинитивно заслужи црвен картон.

За оние кои не знаат таткото на момчето е познатиот Серхио Агуеро, асот на Манчестер Сити и репрезентативецот на Аргентина. Неговата сопруга е најмладата ќерка на Марадона, Џиана.

 

#Коментари
[fbcomments]