вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 24

Почина Дон Диего Марадона

Таткото на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона почина денес на 87 години во Буенос Аирес по здравствените респираторни проблеми и проблеми со срцето.

don-diego500

-Ги замолувам луѓето во Аргентина да се молат за мојот татко бидејќи се наоѓа на вратата на смртта, вели фудбалската легенда по смртта на неговиот татко Дон Диего Марадона.

Марадона се врати во Буенос Аирес, сакајќи да биде заедно со татко си, со оглед дека живее во Дубаи.

извор:Курир

#Коментари