вторник, 26 септември 2017  |  Вести денес: 0

Одличен брз десерт од кој нема да се наситите!

75a657f4bb5213bb1a368767b007c157_840_472

По претпоставка дека и вие не можете да го замислите денот без малку шеќер, ве предизвикуваме овој викенд да направите сопствен десерт кој може да стане вашата нова слатка опсесија.

Наместо после ручек отидете до маркет и да го купите омиленото чоколадо што се го пробале стопати, свртете се кон полиците за овошје и одберете две банани и авокадо.

Нив изматете ги со три лажички масло од ореви, или пак додајте ги смелени, потоа четири лажици какао во прав и малку сол.

Во видеото од продолжение двајца блогери ќе ви помогнат како да го направите, а последно е уживањето секако!

#Коментари