четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 14

Погодувате ли која е актерката? Од холивудска убавица до брадест бездомник!

kejt

Таа е една од најценетите холивудски актерки, а трансформациите на филм и донесоа статус на актерска икона.

Австралиската актерка Кејт Бланшет се појави во нов уметнички проект, за кој се трансформираше во бездомник, но и учителка, работник во фабрика, рок дива…

kejt 3

Се тоа за потребите на изложбата под наслов „Манифесто“ на уметницата Џулијана Розфелт од Берлин, која ќе биде отворена во декември во Мелбурн.

Актерката за овој проект сними 13 различни монолози кои говорат за улогата на уметникот во секојдневието.

Во многуте трансформации, најмногу се истакнува маската кога Кејт е брадест бездомник.

583075_cate-blanchett-ap_ff

#Коментари
[fbcomments]