четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 13

50 хитови од 2015 година споени во една песна

kj37W2

Што ако Џастин Бибер, Адел, Тејлор Свифт, Ед Ширан, Сем Смит и уште куп други пејачи се соберат заедно да направат една песна?

Screenshot_3

Токму тоа го замислил Џордан Розман, познат како диџеј Ирворм (DJ Earworm), а на резултатот од таа идеја му го дал насловот „United State of Pop 2015“. „Hello“, „Sorry“, „Hotline Bling“, „Uptown Funk“, „Blank Space“, „Can’t Feel My Face“ и„Cheerleader“ се само дел од хитовите што ги освојуваа топ листите во годинава што веќе привршува, а како звучи овој интересен микс спакуван со видео инсерти од соодветните песни, можете да го погледнете овде:

#Коментари