недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 37

(ВИДЕО) ГАФ: Сте слушнале ли за Фолтинс?!

Една од најпознатите битолски групи „Фолтин“ не само што е позната на македонската музичка сцена, туку и во странство, а специфично за нив е дека не може да се дефинира нивниот музички правец, кој е микс на поп, џез, џупси и рок.

tatjana1

Во секој случај, ако не сте чуле за Фолтин, тогаш ќе чуете за Фолтинс. Погледнете го гафот!

 

FoltinsFoltins

Posted by Ако никој не свири on Thursday, December 24, 2015

#Коментари
[fbcomments]