недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 37

Печатна грешка што боли: Убава поента ама Даре со кој ум вака ја напиша? (фото)

11866337_1636799109909691_7506635746407137630_n-650x367-650x367

Дарко Илиевски е навистина активен на социјалните мрежи, па често има статуси на најразлични теми. Од жени до пријателства, се е на неговото мени.

Во последниот статус за пријателство тој ја погоди поентата, но згреши со правописот. Наместо „ги“ напиша „ѓи“.

Болат очи, но веруваме дека се работи за случајна грешка во куцање.

Како старееш имаш повеќе пријатели, но не и другари/ки!
Сакајте ѓи своите другари/ки и почитувајте ѓи своите пријатели.

Screenshot_1kopira

 

#Коментари
[fbcomments]