сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 34

Рене Рајт: Црномуреста газела која ја освои модната сцена во Македонија

12493394_1049347728419401_3850569060807253534_o

Оние кои редовно го следат модниот викенд, сигурно ја имаат забележано оваа убавица, која секогаш привлекува внимание со својот став, изглед, но и нескромна насмевка.

Рене Рајт ја напушти родната Јамајка за да се пресели во Македонија и да живее со своето момче Виктор Стоимиров и нивните две кучиња. Иако на почетокот и требаше период да се прилагоди на македонската клима, сепак за љубов се прават жртви, а нивната врска е доказ за тоа.

Но, она што го привлече вниманието на јавноста е нејзиното појавување на модната сцена во Македонија и скромните, но сигурни чекори, кои придонесоа таа да биде една од најангажираните манекенки во нашата земја. Ја обожава македонската кујна и сака да експериментира со стилот – запознајте ја црномурестата газела Рене Рајт.

kopira

#Коментари
[fbcomments]