среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 44

И денес точно напладне слушајте „5 минути Вистина“ на Радио Слободна Македонија

3,w=465,c=0.bild

Вистина.мк – се’ друго е, занете веќе што…!

Не читатате 24/7 во неделата, а не слушате секој понеделник од 12.00 до 13.00 часот премиерно и од 21.00 до 22.00 часот репризно истиот ден,  во нашата радио едиција: „5 минути Вистина“ на Радио Слободна Македонија, во прегледот на неделата.

Screenshot_2

И денес точно напладне во 12 нула-нула, бидете каде што сакате и со кого сакате, правете што сакате, но непропуштајте да не слушате, зашто и  денешното издание ќе изобилува со информации за естрадата и фелата во  понеделничкиот преглед на неделата.

– Ноне прати скриена порака до својот сакан: Дали тоа штркот слета и во Велес?

– Тамара Тодевска му ги собра бубамарите на баце Ранко!

– Калиопи и Ромео Грил повторно се вкрстија, а од нивниот најнов спој се роди… „Дона“!

– Влатко Илиевски ја грабна Дани: Луда ноќна журка или дружба за една вечер?

– Дунавка си најде ново момче, или тој има нова девојка за следниот спот?

– Слични, а различни битолски чупиња: Какава сестра има Каролина?

 

И тоа не е се: Штом почне денот, со нова тура тазе вести, Вистина.мк ве чести.

Читајте и слушајте не, зашто… Само една има вистина – Вистина.мк на Радио Слободна Македонија!

#Коментари