среда, 20 септември 2017  |  Вести денес: 74

Најубавиот период: Цветањето на црешите низ светот

Screenshot_15

Традиционално, крајот на март е еден од најубавите периоди во годината, кога светот наликува како да е розова бајка.

Цветањето на црешите не е ништо спектакуларно и необично, но сепак привлекува милиони туристи секоја година посебно во Јапонија.

Одењето по тепих од розови латици и глетката кон парковите обоени во оваа нежна пастелна боја е вистински одмор за очите.

Кога веќе не можете да бидете некаде низ светов, можете барем да уживате во овие фотографии.

Screenshot_14

Screenshot_13

Screenshot_12

Screenshot_11

Screenshot_10

Screenshot_9

Screenshot_8

Screenshot_7

Screenshot_6

Screenshot_5

Screenshot_4

Screenshot_3

Screenshot_2

Извор: Црнобело.мк

#Коментари