среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 44

И денес точно напладне нови естрадни прикаски со Антонио Димитриевски во „5 минути Вистина“ на Радио Слободна Македонија

per-trovare-lanima-gemella-basta-dichiararsi-foto

Слушајте „Пет минути  Вистина“ на Радио Слободна Македонија во изборот на најдоброто во неделата што изминала и овој понеделник од 12.00 до 13.00 часот премиерно и од 21.00 до 22.00 часот репризно.  Ние одиме сами против сите и со никого не правиме ни компромис, ни коалиција… Ако не верувате, слушајте ја  нашата радио едиција. Кој со кого – против кого… работите ќе излезат на чистина, денес точно напладне во  „Пет минути Вистина“… на Радио Слободна Македонија.

12735637_10153211455052260_574647878_n

Еве што најинтересно донесе недeлата што измина:

-Тој ќе плати две лири за песна да му запее: Кое е новото момче на Каролина?

-Кристина Арнаудова се породи по втор пат: Рок ен рол мама – ем се фали, ем се жали!

– Роберт Билбилов го прозва сопругот на Тамара: Зет како…?

-Срцепарателна порака ја расплака Елена Ристеска… ама од смеење!

-Плачиптичка: Скршен на својот роденден, Игор Митровиќ сам со насолзени очи, очајно моли на Фејсбук!

-Женска логика: Сара Мејс го откачи Димитар, оти тврдеше, дека таа нема логика!

 

Овие и уште многу други нешта за кои да не бевме ние ќе ве убедуваа дека не се точни, за да им верувате на нивните лаги и агонија, слушајте ги денес точно напладне , во „5 минути Вистина“ на Радио Слободна Македонија!

 

#Коментари