среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 44

И денес на пладне, слушајте „Пет минути Вистина“ на Радио Слободна Македонија

images mega

И овој понеделник  „Пет минути  Вистина“ на Радио Слободна Македонија во изборот на најдоброто во неделата што изминала.  Oд 12.00 до 13.00 часот премиерно и од 21.00 до 22.00 часот репризно дознавате од нашата радио едиција кој со кого – против кого е во коалиција!  Ако не верувате слушајте не и ќе се уверите дека работите ќе излезат на чистина, денес точно напладне во  „Пет минути Вистина“.

12735637_10153211455052260_574647878_n

А во денешната радиоедиција на „Пет минути Вистина“ ќе слушате:

1. ОД ПЕЕЊЕ ЛИ Е, ОД ЛАНСКАТА РАКИЈА ЛИ Е ИЛИ СВЕКРВАТА И ЈА ПОДАРИ? КОЈА НАША ПЕЈАЧКА ИМА РАСКОШНА ВИЛА СО ПОГЛЕД ОД МИЛИОН ДОЛАРИ?

2. ТАМАРА ОДДАЛЕКУ СЕ ВАРДИ – УШТЕ НЕ ПОРОДЕНА СИ ПОСТАВИ СТАНДАРДИ

3. ЗОИ БЛАЖ КАЈ ТИ Е РАСКОШОТ? ПЕЈАЧКАТА СО ДЕКОЛТЕ ДО ПАПОКОТ НА ТЕЛОТО МАЗНО, АМA ДЕКОЛТЕТО ПРАЗНО!

4. НЕ ЖИВЕЕ ЗА ДРУГИТЕ АМА… ДАНИ НАМЕСТО НА ПЕСНА СЕ ФРЛИ НА СПОРТ ПА ГИ ФРЛИ ВО ТРАНС ОБОЖАВАТЕЛИТЕ… СО ТАЗЕ НАВЕЖБАНОТО ГАЗЕ!

5. КАМИОНЏИЈАТА АНДРУШ „ЗБЕСНА“ – ИЛИ ЌЕ ГО ТУЖИ ЈОЦЕ ПАНОВ, ИЛИ ОВОЈ ЌЕ  ПЛАТИ ПЕСНА

6. БОЈАНА НЕ ДАВА ДА И’ ЈА ЧЕПКААТ БУБИЧКАТА, ПА САМА СИ ЈА СТАВИ РАКАТА ПОД… БЛУЗИЧКАTA.

 

А Вие, слушајте што ќе слушате и не земајте се’  здраво за готово. Зашто… и најголемата вистина може да биде поразителна… Оти, ако не е кажана во „Пет минути Вистина“ – мора да е сомнителна!

 

#Коментари