вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 22

Марадона: Јуве со два шута постигнува четири погодоци

Диего Армандо Марадона е меѓу најдобрите фудбалери на светот на сите времиња и вели дека Јувентус среќно и благодарение на судиите го освоил петтото Скудето во низа.

„Јувентус освои бодови на среќа, како претходно, ќе шутнат два пати, ќе постигнат четири погодоци“, вели искусниот Аргентинец за клубот од Торино.

„Им честитам, како и да е, Јувентус го поддржува Сојузот и судиите, Италијанците ми веруваат“, додава Аргентинецот.

Марадона истакнува дека Наполи можел да биде подобар во првенството на Италија со поквалитетна клупа.

„Јувентус може да се пофали со одличен клуб и клупата е добра, на која што седи квалитетен предводник и први луѓе кои што се богати“, нагласи Аргентинецот.

Марадона настапуваше за Наполи од 1984-та до 1991-та година и освои два наслова во Серие А, националниот куп, Суперкуп на Италија и УЕФА куп наслов.

Извор: Курир.мк

#Коментари