сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

(ВИДЕО) Соработка на Марлон Брандо и Тод Хејз за песната „Сонце ме крена“

mkd-237430

Овој пат во етерот ќе излезе малку поинаква македонска песна.

Се работи за соработка помеѓу артистите Марлон Брандо и Тод Хејз, наш македонски продуцент, кој допрва ќе се пробива на домашната сцена. „Сонце ме крена” e прв проект од ваков вид модерен прогресив хаус, создаден по сите светски стандарди во современ стил.

13181194_10154099982208936_239096967_n

За текстот се погрижи Кирил Трајковски Максим, попознат под псевдонимот Марлон Брандо, кој воедно и ја испеа оваа тема. Музиката и Аранжманот се на Ненад Тодоровски (Todd Haze ) а пратечките вокали ги испеа Емилија Мицевска. Песната треба да внесе нова свежина на македонската сцена и се надеваме дека ќе ви се допадне.

#Коментари
[fbcomments]