сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 35

Розана Матева – адреналински зависник и вистински мелем за очи!

_MG_9627

Розана Матева е вљубена во природата и животните, има авантуристички дух и е адреналински зависник. Склопот на логиката, математиката и природата се клучни за да дипломира на агроекономија.

Се во животот разбира како предизвик и тест на човечката снаодливост и интелигенција. Обожава да работи со луѓе. Слободното време го поминува со пријателките и ужива во долгите прошетки со најдобриот пријател кучето.

Спортот и фитнес тренинзите во Магнус фитнес центарот се неизбежен дел од нејзиниот живот, а е дел од вработените во истиот центар.

Специјално за потребите на фотосесијата за Вистина.мк накитот рачно го изработи Благица Сливоска, а фотографиите се на Професорот Гурко.

#Коментари
[fbcomments]