недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 37

Билјана Јаневска: Заводливо македонско девојче во жешко бикини!

_MG_9777

Како загревање за летната сезона која ни следи, Вистина.мк заедно со фотографот Горан Хаџи Димов попознат како Гурко изработи уникатна фотосесија со атрактивната македонска манекенка Билјана Јаневска од Скопје.

Станува збор за 24 годишна скопјанка која по професија е инженер по менаџмент за еколошки ресурси, а моментално ги привршува и магистерските студии.

Иако манекенството и е само хоби, младата Билјана може да се пофали со бројни ангажмани од ревии, фотосесии, снимање реклами, музички спотови, едиторијали… но како најдраг го издвојува спотот на „Браво бенд“ за песната „Богаташ“ каде снимаше заедно со популарниот српски актер Милан Калиниќ.

Отворена и позитивна за соработка, шармантната манекенка одработи уште една своја фотосесија за која вели дека ќе и значи во нејзиното портфолио како дел од модната агенција „Моделс Ин“.

_MG_9764

Имено, најновата фотосесија каде Билјана позира пред фотообјективот на Гурко е реализирана во префинетиот и луксузен амбиент за уживање од спа центарот на хотел Russia во Скопје.

Преку фотографиите каде Билјана позира во мини бикни ќе посакате и вие да го искусите уживањето во прекрасниот базен, како и да се препуштите на релаксација на масажерскиот стол во префинетиот спа центар на хотел Russia.

Погледнете:

_MG_9714

_MG_9726

_MG_9747

_MG_9780

_MG_9755 - Copy

_MG_9783

_MG_9829

_MG_9805

_MG_9833

_MG_9865

_MG_9869

_MG_9863

копира

 

#Коментари
[fbcomments]