четврток, 21 септември 2017  |  Вести денес: 66

Кукла од глава до пети: Ангела Ѓоргиева – радовишанка со светска убавина и шарм кој плени!

angela nas

Младата Радовишанка Ангела Ѓоргиева е студентка на Економскиот факултет во Скопје, а веќе неколку години паралелно со студиите ја гради и својата манекенска кариера.

Шармантната Ангела е добро познат лик меѓу домашните манекенки која може да се пофали со бројни ангажмани за нашите познати модни дизајнери, странски брендови, фотосесии, насловни страници…

10994220_10203785296173824_6713075715191253749_n

Нејзин најсилен адут се витките и долги нозе, за кои во 2014 година во рамките на Моден викедн Скопје се закити со титулата за манекенка со најубави нозе.

Иако за своето згодно тело вели дека е наследство од мајка си, сепак посветува големо внимание на вежбањето и балансираниот режим на искрена. За секој моден предизвик, Ангела одговара како вистински професионалец што веруваме ќе и донесе остварување на зацртаните аспирации кон модниот свет.

Во породолжение погледнете дел од нејзините фотографии:

10868272_10203377739945173_6014425238641797973_n

388431_2430832891161_731166688_n

1546204_10201840166906808_3066370485057266517_n

31001_3881428955156_1663293808_n

1661_4621176448381_1503926736_n

 

копира

#Коментари
[fbcomments]