недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 38

Шокантна одлука на Меси по поразот од Чиле

mesi

Дваесет и девет годишниот Меси го загуби и четвртото големо финале, трето во последните три години. Фрустрацијата кај него е голема, па веднаш по мечот со Чиле изјави дека се повлекува од националниот тим.

Многумина веруваат дека ова е изјава на Меси дадена во афект по поразот. Тој има 29 години и сѐ уште има шанса да освои голем трофеј со националниот тим, па не се исклучува можноста тој да се предомисли. Меси загуби три финалиња на Копа Америка 2007, 2015 и 2016 година и едно на Светското првенство, во 2014 г. од Германија.

#Коментари