четврток, 21 септември 2017  |  Вести денес: 66

(ФОТО) Сексапил на македонски начин од атрактивната заводничка Јована Нешова!

fdf

Младата и позната манекенка Јована Нешова деновиве изработи уникатна модна фотосесија во центарот на Скопје пред Македонскиот народен театар.

Станува збор фотографии изработени од фотографот Бојан Стоилковски, додека специфичните парчиња облека од кои доминира сексапилот, се креација на младиот и талентиран дизајнер Игор Марков во чиј дизајнерски сензибилитет преовладува сензуалноста и умерената провокативност.

За убавата Јована да заблеска во одлично издание од финалното дело, беше задолжен и шпминкерот Зоран Шурбевски.

Инаку, матична агенција на шармантаната Јована е „Моделс Ин“, преку која успешната манекенка досега наполни доста ангажмани во своето портфолио.

Погледнете:

13507075_10209732578415444_992981992255855496_n

13516229_10209732577655425_8156597888705314423_n

13524547_10209732576575398_6719262488046221148_n

13533187_10209732575455370_2432443023167158258_n

13537502_10209732579335467_8131177810136045636_n

13557950_10209732579055460_2533476060331800548_n

13495542_10209732579815479_3689300003275093874_o

13497637_10209704517833947_1941741906420943813_o

13501798_10209732576615399_2495774056965686706_n

13517510_10209732574335342_8032285109977564650_o

13528049_10209732576975408_7997378671772880021_o

13537530_10209732573455320_556960029579894622_n

13537658_10209732575655375_7504299488063723266_n

13558634_10209732578015434_3690862281008685684_o

копира

#Коментари
[fbcomments]