петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

Апсолутно романтично: Жељко Јоксимовиќ влезе во базен сосе Јована во прегратки и од таму пееше на концерт!

Screenshot_15

Мегапопуларниот  Жељко Јоксимовиќ завчера одржа концерт за паметење во ексклузивниот хотел „Маестрал“ во Пржан кај Свети Стефан.
За време на концертот расположението на публиката било фантастично, а Жељко се трудел максимално да им ја пренесе позитивната енергија и емоциите пеејќи им ги своите нови и стари хитови.

Zeljko-i-Jovana-Joksimovic-4

„Сега ќе направам нешто што досега никогаш не сум го направил“ – рекол во еден момент Жељко со насмевка на лицето, па ја земал својата сопруга Јована за рака и заедно со неа влегле во хотелскиот базен, каде што Жељко ја запеал “Нерадо”, при тоа држејќи ја сопругата во прегратки. И се совршено одговара на романтичниот гест на пејачот освен изборот на песната, или поточно нејзиниот наслов.

#Коментари
[fbcomments]