вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 58

Со што го крстосуваа Водно Перо Антиќ и сопругата, ќе посакате и вие! (фото)

13043437_10207896247357070_5096674011994844047_n

Перо Антиќ и неговата сопруга Ружица се вљубеници во природата, а Водно често е нивна дестинација.

Кога нема кошаркарски натпревари Перо ја користи секоја слободна пригода за чист воздух и планина.

12742836_935221359930653_1213877404154009425_n

Така беше и деновиве кога заедно со саканата со нивниот четвороцикл (ATV – all-terrain vehicle) се возеа по патеките на Водно и барем накусо избегаа од вревата и жештината на скопскиот асфалт.

trrtкопира

#Коментари
[fbcomments]