вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 58

По смртта на сопругот, Селин Дион планира зголемување на семејството

lg_celine-dion-large-2

На познатата канадска Селин Дион многу тешко и паднаа загубите на сопругот и братот, особено затоа што се случија во краток временски интервал.

Селин од бракот со Рене Анжели има тројца синови, Рене Чарлс кој има 15 и петгодишните близнаци Нелсон и Еди.

Многупати сум размислувала за тоа. Можеби во иднина ќе посвојам девојче Сакам да мислам дека животот е како отворени книги и дека постојам уште многу празни страници подготвени за пишување – рече Селин.

#Коментари
[fbcomments]