вторник, 26 септември 2017  |  Вести денес: 0

Лице срна, тело гром: Таа е македонската Викторија Бекам!

ljjh

Младата скопјанка Маја Ристеска, а по ново Костовска е девојката која важи за една од најубавите и најангажираните манекенки кај нас.

Модните дизајнери ја обожаваат, па ретко да помине домашна ревија без Маја да биде во центарот на вниманието.

Покрај манекенството пред извесен период таа се проба и како водителка на Лото, но набрзо овие нејзини амбиции згаснаа и им остана верна само на модните писти и фотообјективот.

m1-432x396

Минатиот месец Маја стана госпоѓа Костовска, односно му стана сопруга на македонскиот фудбалер Јован Костовски.

И во улога на невеста беше како насликана, а со оглед на тоа дека Јован е фудбалер, а таа во светот на модата, слободно можеме да ги наречеме нашите Бекамови.

Во продолжение погледнете ја прекрасната Македонка чиј поглед тешко дека ќе го заборавите.

M3

13507140_274642182926201_3980098828453071553_n

13521879_282078978849188_4693523792519795409_n

13406842_269546760102410_6265982590337384911_n

13600326_284069555316797_1490012182180230361_n

ѕѕѕ

13413651_265548737168879_9137659394805491828_n

13510771_278972932493126_1648001027350974567_n

12418071_184039295319824_7128199438911387554_n

13307310_254426924947727_7775046714308052_n

13007317_220779788312441_7571311488963991508_n

#Коментари
[fbcomments]