вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 21

FALCO – „Jeanny”: Сте го потпевнувале овој хит, но дали сте знаеле дека се работи за педофилија и убиство?

falco1mag

Австрискиот пејач Фалко во 1985 година сними хит, кој тогаш го потпевнуваа сите.

Баладата „Jeanny” говори за љубовната врска меѓу маж и девојче и долго време беше прва на сите водечки топ листи ширум светот.

Критичарите остро го нападнаа австрискиот музичар говорејќи дека со неа се величи силувањето, а на некои радио станици беше забранета или пуштана после предупредување за нејзината тема.

Ова се дел од стиховите од прочуениот хит кои сите сме го пееле.

FALCO – „Jeanny”

Џени престани да живееш во сништата.

Џени, животот не е како што изгледа.

Така осамена мала девојка во крут, свет.

Изгубена си во ноќта.

На некого си потребна…

#Коментари