вторник, 26 септември 2017  |  Вести денес: 0

Од акцијата во овој СКОПСКИ МАРКЕТ ќе ви се плаче: Муштериите останаа ЗАПРЕПАСТЕНИ! (фото)

%d1%81%d1%81%d1%84

Сите со душа ги чекаме акциите ширум маркетите во нашиот град. Па кој не би сакал кремата да си ја купи на половина цена или омиленото чоколадо со 30 проценти попуст?

Сепак на муштериите во еден скопски маркет од тековната акција им се плачеше.

Цената на авокадото наместо да оди надолу отишла нагоре, па килограм авокадо што чинел 315 денари, сега е „намален“ на 336 денари.

Веруваме дека станува збор за грешка, која наскоро била поправена.

14212164_10210713522617858_4457285290695970343_n

#Коментари