вторник, 26 септември 2017  |  Вести денес: 0

Што мајка роди ваква убавина: Дали Борјана е нашата најубава млада новинарка?!

nas

Пред неколку месеци во едно од изданијата на популарниот ТВ квиз „Се или нешто“, гледачите имаа можност да се запознаат со младата 20 годишна скопјанка Борјана Попадинова која се натпреваруваше за милионот. Веруваме дека оние што го следат квизот, не ја заборавиле нејзината специфична убавина, моден израз, шарм и харизма.

13180936_10209134252624120_519320276_n-650x409

Борјана е студентка по новинарство, а своето медиумско искуство го гради и додека студира. Па така, досега се пробала во радио и на поратал. Но, веруваме ќе се сложите дека ова лице е како создадено за на телевизија.

14233093_330925870582688_5146089199524054092_n

Борјана со својата појава едноставно ја освојува камерта, така што во никој случај нема да погреши ако стане телевизиски лик. Освен тоа, Борјана гаи пасија и кон модата, а на нејзиниот профил често може да погледнеме уникатни фотографии на кои позира во специфични и урбани стајлинзи.

Колкава моќ крие убавината на Борјана погледнете од фотографиите во продолжение:

uytuyt

jyut

boou

14102424_325720737769868_8640135997256776144_n

13912893_316256852049590_6528273881896996972_n

13512216_295043657504243_482328738199984530_n

11169487_147241875617756_1629338256538180389_n

11817285_127107147631229_6980611187924777649_n

rtrr

kopira

 

#Коментари
[fbcomments]