петок, 23 јуни 2017  |  Вести денес: 56

„Финтата“ на Антиќ уште „пали“

screenshot_1Некогашниот капитен на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ на дуелот со Реал Мадрид буквално си поигра со Треј Томпсон.

Перо Антиќ и неговиот Фенербахче ја забележаа втората победа на пријателските мечеви во Шпанија, откако го совладаа и Реал Мадрид со 90:87. Македонскиот интернационалец е во одлична форма, тој постигна седум поени и го имаше потегот на мечот. На неговата добро позната финта, „падна“ Треј Томпсон.

Извор: СпортМедиа

#Коментари