четврток, 21 септември 2017  |  Вести денес: 66

Згодната кумановка Тереза Николовска во „Бескрајно лето“ (ВИДЕО + ФОТО)

12193499_165264617158120_1979761972097883439_n

Таа е од Куманово и е студент по Новинарство и односи со јавност на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“. Шармантната Тереза Николовска, е лицето чија природна убавина совршено се вклопи во природната убавина на археолошкиот локалитет, исконското Кокино. Токму ова место го одбра уметничкиот фотограф Влатко Митрички за својата најнова фотосесија насловена „Бескрајно лето“, каде ликот на убавата кумановка Тереза едноставно се пресликуваат и сплотуват со прекрасниот залез на сонцето на Кокино, мистиката и историското значење на оваа локација.

14364859_339009466450300_5696651788687159541_n

Погледнете некои од постарите фотографиите на Тереза како и нејзиното позирање во едноминутниот видео трејлер од фотосесијата на фотомајсторот Митрички и неговиот Canon EOS 70D и уживајте во природните убавини на Македонија.

#Коментари
[fbcomments]