четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Иџе ја освои и Имола: Македонското знаме и химна на подиумот!

screenshot_1

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе го освои првото место на првата трка на патеката Имола, а во негова чест по завршувањето беше интонирана македонската химна. „Летечкиот“ Македонец извозе одлично во првата трка и ги изненади сите и сосема заслужено се закити со пехарот.

#Коментари