недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 37

Охриѓанката Емилија Велјаноска е македонската Ким Кардашијан

screenshot_14

Дваесет годишната Емилија Велјаноска од Охрид, студира Англиски и Германски јазик – превод и толкување на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ во Скопје, а во слободното време ужива во фитнес клубовите низ градот.

13445615_528132457375870_7369970295529099415_n

Честопати луѓето ја споредуваат и и ’велат дека личи на славната ријалити ѕвезда и најпозната светска џетсетерка, Ким Кардашијан, што за Емилија е комплимент.

screenshot_16

Судејќи по фотографиите, нашата Емилија нема ништо помалку бујни атрибути од славната Кардашијан. Гледано  и однапред и одзади, ова „наше дете“ по ништо не заостанува зад светската ѕвезда. Освен по популарноста и богатството, секако.

Ако не ни верувате, погледнете и кажете дали не е вистина?

#Коментари
[fbcomments]