вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Руска бајка со Ива

_mg_1247

Екипата на Вистина.мк инспирирана од Руските бајки одлучи да направи една бајковита фотосесија во спа центарот на Хотел Русија.

За таа прилика во главната ролја беше Ива Георгиевска. Оваа 19 годишна убавица родена е и живее во Скопје. Таа ги цени убавите моменти поминати во друштво на пријателите. И бидејќи смета дека главната цел во животот е забавата, се труди секој момент да го овековечи со по некоја фотографија. Ива храбро чекори по патот на успехот, а за тоа е доказ и оваа фотосесија.

Како гостин на оваа фотосесија се појавува Томица Милушевски. Тој е трократен апсолутен шампион на Македонија во физик, а последниве неколку години е и во топ 10 светски атлети на интернационалните натпревари. Наскоро ќе може да ги очекуваме и останатите фотографии од Томица направени на повеќе локации низ Скопје, а вклучувајќи го и Хотелот Русија.

Во меѓувреме, уживајте во руската бајка со Ива, видена низ фотобјективот на нашиот уметнички фотограф  Г.Х.Д. – професор Гурко.

#Коментари
[fbcomments]