недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 37

Тамара Мицевска – заштитното лице на МАРС 2016

 

_mg_0974b

Ви ја претставуваме девојката која победи на нашиот отворен конкурс за избор на заштитно лице на годинешниот Македонски радиски фестивал – МАРС 2016, кој ќе се одржи на 21-ви ноември во Македобнската опера и балет во Скопје.

mars-2016_-_web_banner_v01

Нејзиното име е Тамара Мицевска и таа има 19 години. Родена е и живее во Скопје. Шармантната тинејџерка  е евојката која ги следи бјути трендовите. Во слободно време таа сака да чита книги и да се фотографира. Тамара редовно се занимава со фитнес за кој вели дека и е главното хоби.

mars-2016_-_plakat_v01w

Покрај официјалниот билборд, плакат, постер, флаер… и останатите печатени рекламни материјали за МАРС 2016 на кој Тамара стана заштитно лице, младата скопјанка реши да се проба и како модел кој застана пред фотообјективот на нашиот постојан соработник, модниот фотограф, режисер и арт дизајнер Г.Х.Д. ,или како што сите го знаат, професор Гурко!

Погледнете ја нејзината фото сесија, ексклузивно изработена за Вистина.мк:

 

#Коментари
[fbcomments]