петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

„Стринг форсис“ го претставија „Зборот“ (ВИДЕО)

 screenshot_6

„Стринг форсис“ групата која нешто повеќе од две децении опстојува меѓу предводниците на македонската современа музичка сцена,  го промовираше видео записот за третиот сингл од својот нов албум, кој ќе биде објавен наскоро.

screenshot_4

Станува збор за темата насловена „Зборот“, чии автори се самите членови на бендот, а екранизацијата е дело на Тања Рибарска, Гоце Наневски, Кристијан Теодоров, Лидија Мојсовска, Раде Гогоски и Филип Јорданов. Како изгледа сето тоа можете да погледнете подолу.

#Коментари
[fbcomments]