четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 14

(ФОТО) СКАНДАЛ: Бездомник со нож прободе во око телохранител на славна манекенка, па тој пукаше 4 пати!

miranda-ker-02-670x744

По две недели од крвавиот инцидент, се појавија фотографии од немилиот настан.

Бездомникот Шон Хејвуд упадна во куќата на Миранда Кер во Малибу и со нож во око повреди еден од телохранителите на манекенката, кој потоа пукаше четири пати со пиштол.

miranda-ker-telohranitelj-mirande-ker-3-670x446

Повредениот Шон по пукањето повреден продолжил да се пресметува со телохранителот, а на помош дошол еден од соседите на манекенката, кој помогнал во совладување на бездомникот.

Шон и телохранителот биле пренесени во болница и се чека судење за одредување на казна за нападот на бездомникот. Во продолжение следи вознемирувачка фотографија од немилиот настан.

miranda-ker-telohranitelj-mirande-ker-1-670x446

#Коментари