вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 57

Шинтер нуди „Алкохол“ (ВИДЕО)

14895412_253987268337539_2135995861_o

Еден од најталентираните македонски рапери од таканречената „нова школа“ кој себе си се нарекува „Шинтер“, извади ново видео за песната “Алкохол“. Песната е дел од неговиот нов албум кој содржи 10 песни, а може да се најде на Youtube.

screenshot_34

Албумот е снимен во la familia records, а автор на текстовите е Шинтер, продуцент на албумот Дејан Јанушев Скит.

#Коментари
[fbcomments]