среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 0

ВИКЕНД БЕГСТВО: Атмосферата во Банско – поволни цени и убава природа! (фотогалерија)

picmonkey-collage

Банско е град во Благоевградската област (Пиринска Македонија) во Бугарија со 9.190 жители, блиску до Разлог. Банско е родното место на Никола Вапцаров.

Градот е сместен на источните падини на планината Пирин и во неговата непосредна близина се наоѓа и ски-центарот кој го носи истото име.

Големиот број хотели, евтините цени и убавата природа мамат илјадници посетители во зимската сезона, но и преку целата година. Објективот на Вистина.мк ви пренесува дел од атмосферата оттаму во текот на изминатиот викенд (05/06.11)!

#Коментари
[fbcomments]