сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

Mоже да умрам или да почнам да се дрогирам: Рада Манојловиќ на раб од пропаста!

rada_manojlovic

Рада Манојловиќ одлучи да го напушти жирито на натпреварувањето „Неки нови клинци“ поради несогласувања со колегите. Пејачката поради многуте обврски доцнеше на секое снимање и тоа по неколку часа, а тоа ги разбесни другите членови од жирито.

Нејзините колеги се лути бидејќи на снимањето на последната емисија доцнеше дури час и половина. Другите коментираа дека таа не е единствената што има обврски и дека ова е непочит кон останатите членови од жирито, изјави извор близок до продукцијата.

Рада се правдаше дека е најдобро да ја напушти емисијата бидејќи не може се да постигне. Откако некои колеги лично и замерија таа изјави:

Можам да умрам или да почнам да се дрогирам, па да стигнам се. Јас работам, имам многу настапи, така што жал ми е што не можам сите да ги испочитувам. За да не ме чекаат непотребно, најдобро е да не бидам во жирито, изјави Рада.

Покрај неа во жирито се менуваат и Ивана Селаков, Бане Мојиќевиќ, Дарко Лазиќ, Харис Берковиќ…

#Коментари
[fbcomments]