сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Mat Wave – „December“ (АУДИО)

screenshot_2

Зад псевдонимот “Mat Wave” се крие името на младото скопско момче Матеа Пехчевски. Тој штотуку ја сними својата дебитантска рап трака, за која наскоро ќе биде реализиран видеоспот. Во подготовка се неговите следни две нови теми кои го највуваат дебитантскиот албум кој ќе се вика „New Wave“, според новиот рап правец, стил кој во моментов е многу популарен во САД но и во целиот свет.

14972035_1329765193720666_707649206_n

Инаку, “Mat Wave” е во контакт со мегапопуларниот Souljaboy и цел му е да ја донесе „Њу Вејв“ културата во Македонија.

Како звучи неговото прво музичко парче насловено „Декември“ (  December – Prod. TenSixty), може да преслушате подолу.

#Коментари
[fbcomments]