вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Атмосферата на Винодонија 2016

screenshot_14

Вчера стартуваше првиот Скопски вински салон – Винодонија 2016 во новоотворениот хотел Мериот во центарот на Скопје. Настанот кој  трае и денес е посветен на виното, винариите, винската индустрија и љубителите на вино, а за прв пат се случува во Република Македонија.

Скопскиот вински салон е интернационален настан со изложувачки карактер кој ќе се одржува секоја година со намера да се зголеми бројот на винарии, вински авторитети и нивото на винската култура во Македонија. Повеќе од 30 винарии од земјава, како и од Балканот и Европа ќе ги презентираат своите вина.

Погледнете дел од атмосферата на првата Винодонија 2016.

 

 

Извор:Кајгана.ком

#Коментари
[fbcomments]