вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 24

Даштевски: Народот на 11 декември ќе одлучи кој ќе владее овде и дали ќе ја свиткаме кичмата

Пораката која од Неготино ќе ја испрати Граѓанското движење за одбрана на Македонија- ГДОМ е дека не може на сила ништо да се направи. Тоа го видовме во САД со Доналд Трамп, истиот човек кој овде го прави проблемите, кој ја плаќа опозицијата и невладините организации, Џорџ Сорос, проба тоа да го направи и во Америка, но видовме дека тоа не успеа. Загуби затоа што народот излезе и ја кажа својата вистинска волја. Не може да не се почитува народот и неговата волја.

dastevski

Ова го истакна Александар Даштевски од ГДОМ при денешната посета на Неготино.

-На 11 декември ќе се случи референдум и во Македонија и волјата на народот ќе дојде до израз и народот ќе одлучи кој ќе владее овде и дали ќе ја свиткаме кичмата. Видовме дека тоа не се случи во Америка, претпоставувам дека и овде народот ќе одлучи да не се свитка кичмата, односно да не се промени името што е крајната цел на Џорџ Сорос и тоа веќе две години се обидува да го направи во Македонија, со притисоци, закани и со корумпираност на опозиционите структури и невладините организации под нивно влијание, додаде Даштевски.

Извор: Курир

#Коментари